Pegasus Ermenistan Uçak Bileti

Pegasus havayollarının düzenlediği seferler ile seyahat etmek isteyen müşteriler için Ermenistan ülkesi üzerindeki herhangi bir noktaya uçak bileti satışı bulunmamakta olup bölgeye direk veya aktarmalı olarak sefer gerçekleştiren alternatif havayolu şirketlerinin uçuşlarının incelenmesinde yarar bulunmaktadır. Güney Kafkasya bölgesinde yer alan Ermenistan’ın komşuları arasında Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan ve İran gibi ülkeler bulunmaktadır. 11 bölgeye ayrılarak yönetilen ülkenin başkenti Erivan olup diğer önemli şehirler arasında Gümrü, Kapan ve Gavar yer almaktadır. Bölgede resmi dil olarak kabul gören Ermenice haricinde İngilizce ve Rusça gibi diller de yerel halk tarafından konuşulmaktadır. Bölge halkının %93 gibi önemli bir büyüklüğü Ermeni Apostolik Kilisesine mensup olmakla birlikte Musevi, Ortodoks ve Müslüman kesimler de yer almaktadır.

Pegasus Ermenistan uçak bileti almadan önce kış mevsimi oldukça zor koşullar altında geçen ülkeyi görmek ve tatil yapmak isteyen konuklar için en uygun dönem ise yaz mevsimidir. Ülkemizden bölgeye yapılacak seyahatlerde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Trabzon gibi noktalar üzerinden hem uçak hem de otobüs seferleri tercih edilebilmektedir. Ülke ekonomisinin en önemli gelir sağlayan sektörleri arasında sanayi yer almakta olup özellikle tekstil, elektronik eşya ve kimya gibi iş kolları oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir ve bölge halkı için önemli sayılacak derecede istihdam fırsatlarının oluşması mümkün hale gelmektedir. Ermeni mutfağından Akdeniz esintilerini görebilmek mümkün olup birçok sebze yemeği Ermeni mutfaklarını süslemektedir.

pegasusermenistanucakbileti.jpg (800×500)

Khorovats ismi verilen yiyecekte domuz eti veya dana etinin yanı sıra domates ve patlıcan gibi sebzeler tercih edilmektedir. Borscht isimli çorbada ise pancar kullanılmakta ve geleneksel olarak yöre mutfaklarında yer almaktadır. Bölgeden alışveriş yapmak isteyen misafirler için etnik kostüm, çanta, şarap ve antik halı gibi ürünlerin satışını gerçekleştiren hediyelik eşya dükkanları mevcuttur. Ülkenin önemli günleri arasında 28 Ocak tarihinde kutlanan Ordu Günü, 9 Mayıs’ta kutlanan Zafer ve Barış Günü, 5 Temmuz dönemindeki Anayasa Bayramı ile 31 Ekim’deki Cadılar Bayramı yer almaktadır. Ülkemizden bölgeye gitmek isteyen ziyaretçilerin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Ermenistan tarafından alınan karar doğrultusunda havalimanında vize alabilme imkanı da mevcuttur.