Pegasus Belçika Uçak Bileti

Avrupa Birliğinin merkezlerinden bir tanesi olan Belçika ile ülkemiz arasında yapılan uçak seferlerinin önemli bir kısmı Pegasus tarafından yapılmakta ve insanlar uçak bileti alarak ülkemiz kentlerinden buraya aktarmalı ya da aktarmasız bir şekilde gelebilmektedir. Belçika yüzölçümü olarak küçük sayılabilecek bir ülke olduğu için buraya yapılan seferler sınırlı sayıda şehre yapılmakta ve buna bağlı olarak da uçuşların sayısı sınırlı olmaktadır. Ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul’dan ülkenin başkenti olan Brüksel’e gün içinde seferler yapılmaktadır. Bu seferlere ait uçak biletlerinin fiyatı ise 299 TL gibi düşük bir fiyattan başlamakta ve daha sonra kademeli olarak artmaktadır. İstanbul dışındaki kentlerden buraya gelmek isteyen kişilerin aktarmalı seferleri tercih etmesi gerekmektedir. Bu da aktarma merkezlerinde bir süre beklenilmesi anlamına geldiği için insanlar tarafından genellikle çok fazla tercih edilmemektedir.

Belçika oldukça fazla bir miktarda gezilecek yerlerin bulunduğu bir ülke olmakla birlikte özellikle doğal güzellikleri bakımından da ön plana çıkmaktadır. Söz konusu yerlerin çok önemli bir kısmı ülkenin başkenti olan Brüksel sınırları içerisinde yer almaktadır. Grand Palace denilen ve şehrin en büyük alanlarından olan meydan ülkede gezilecek yerlerin başında gelmektedir. Brüksel’e gelen kişilerin ilk durağı genellikle bu meydan olmaktadır. Burada çok sayıda idare binası ve benzer yerler bulunmaktadır. Söz konusu yapıların mimarisi meydanla birleştiğinde ortaya çok güzel görüntüler çıkmaktadır. Bunların dışında söz konusu meydanda zaman zaman festival ve kutlamalar da yapılmakta olup bunlar da burayı daha özel yapmaktadır.

belcikapegasusucakbileti.jpg (750×500)

Belçika Pegasus uçak bileti alımıyla Brüksel içerisinde yer alan yapılardan bazıları ise çok ilginç olabilmektedir. Bunlardan bir tanesi olan Manneken Pis, şehrin en önemli simgesidir. Bronzdan yapılan ve sadece 61 cm boyunda olan bir çocuk heykeli çeşmenin havzasına işemektedir. Bu ilginç heykel insanların fazlaca ilgisini çekmekte ve şehre gelen kişiler burayı ziyaret ederek fotoğraf çektirmektedir. Brüksel içerisine yer alan bir başka önemli yer ise Atomium adı verilen anıttır. Bu anıt 1958 yılında gerçekleşen EXPO 58 fuarı için yaptırılmış ve o tarihten sonra kentin önemli simgelerinden bir tanesi olmuştur.