Pakistan Pegasus Uçak Bileti

Güney Asya ülkesi Pakistan yönüne seyahat etmek isteyen yolcular için uçak bileti satın alma hususunda kapsamlı bir araştırma yapmak ve mevcut olan kampanyaları araştırmakta yarar bulunmakla birlikte Pegasus şirketi tarafından belirtilen güzergah için herhangi bir uçak seferi bulunmamaktadır. Afganistan, İran ve Çin gibi ülkeler ile komşu olan Pakistan ülkesinin Umman Denizine de sınırı bulunmaktadır. Sıcak ve kurak bir iklime sahip olan ülkenin en büyük ve en düşük sıcaklık değerleri arasında ciddi derecede farklılıklar görebilmek mümkün olmaktadır. Kısmi Cumhurbaşkanlığı Yönetimli Cumhuriyet sistemi ile yönetilen ülkenin anayasası Nisan 1973 tarihinde kabul edilmiştir. Eyalet sistemi bulunan ülkenin Pencap, Sind, Belucistan ve Kuzeybatı Sınır Eyaleti olmak üzere dört farklı eyaleti bulunmaktadır.

Ülkede yer alan önemli şehirler içerisinde İslamabad, Peşaver, Lahor ve Karaçi gibi noktalar bulunmaktadır. Pakistan ülkesinin en önemli gelir kaynağı sağlayan sektörü tarım olup halkın da büyük bir kısmı bu alanda istihdam edilmektedir. Tarım haricinde özellikle tekstil iş kolu başta olmak üzere sanayi sektörü de gelişim göstermektedir. Pakistan’da Urduca, Hintçe ve İngilizce gibi diller resmi dil olarak kabul edilmiş olup halk arasında yaygın bir şekilde konuşulmaktadır. Ülke nüfusunun %97 gibi büyük bir kısmı Müslüman olup Hristiyan ve Hinduizm dinine mensup kitleler de yer almaktadır. Pegasus Pakistan uçak bileti ile gidilecek yönüne seyahat gerçekleştirmek ve yöre kültürünü yakından tanıyarak keyifli bir tatil yapmak isteyen tatilciler için en uygun dönem bahar aylarıdır.

pakistanpegasusucakbileti.png (500×364)

Pakistan yemek kültüründe Hint kültürün etkisini hissedebilmek mümkün olup et, sebze ve pirinç gibi ürünler birçok yemek türünde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Pakistan’da sac üzerinde pişirilen hamurdan elde edilen bir ekmek türü olan Çapatti ve Ispanaklı Dana ile Zerde Pilav gibi yiyecekler öne çıkan lezzetler arasında yer almaktadır. Ülke nüfusunun %70’lik kısmı kırsal alanlarda yaşamını idame ettirirken başkent İslamabad 700 bin kişilik nüfusu ile ülkenin en kalabalık bölgesi olarak dikkat çekmektedir. Pakistan tarafından alınan karar doğrultusunda kapı vize uygulaması yapılmamakta bu nedenle ülkemizden yöreye gitmek isteyen kişilerin önceden vize alması gerekmektedir.