Kosova Pegasus Uçak Bileti

Balkanlarda yer alan ülkelerinden Kosova ile ülkemiz arasında seyahat etmek isteyen kişiler için Pegasus tarafından haftanın bazı günlerinde seferler düzenlenmekte ve dönemsel olarak yapılan kampanyalar sayesinde insanlar uçak bileti için çok daha az ödeme yaparak seyahat edebilme fırsatını yakalamaktadır. Ülkemizle olan iyi ilişkileri ile bilinen Kosova sonradan ülke olmuş ve bu noktadan sonra farklı ülkelere yolculuk için seferler düzenlenmeye başlanmıştır. Kosova’nın başkenti olan Priştine ile ülkemizin en önemli kenti olan İstanbul arasında çok sayıda sefer olurken bunların bir kısmı da Pegasus tarafından yapılmaktadır. Dönemsel olarak biletler için ödenmesi gereken ücretler farklılık gösterdiği için net bir rakam vermek doğru olmayacaktır.

Balkanların en güzel yerlerinden bir tanesi olan Kosova çok uzun yıllar Osmanlı hakimiyeti altında kalmış ve buna bağlı olarak ülke içerisinde çok sayıda Osmanlı eseri bulunmaktadır. Kosova şehirleri gezilirken bu durum net olarak görülmekte ve insanlar bundan büyük bir keyif almaktadır. Bu yapıların dışında ülke içinde çok sayıda doğal güzellik de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Fierza Gölü, Arnavutluk ile Kosova arasında yer almaktadır. 1978 yılında elektrik üretimi için kurulan bu baraj gölü daha sonraki dönemlerde park ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Mavi ile yeşilin birleştiği noktalardan bir tanesi olan bu göle yılın bazı dönemlerinde çok sayıda turist gelmektedir. Ayrıca göl etrafında yer alan bazı bölümlerinde insanlar piknik de yapabilmektedir.

pegasuskosovaucakbileti.jpeg (670×320)

Kosova Pegasus Uçak Bileti almakla beraber gezeceğizi yerlerden biriside Priştine içerisinde yer alan yapılardan bir tanesi de Skandarbeg Heykelidir. Türklerin İskender Bey olarak bildikleri kişi Osmanlı döneminde yaşamış ve bu bölge için çok önemli görevleri üstlenmiştir. Bunun dışında ülkede yer alan Ulusal Müze yine başkent içerisinde bulunmaktadır. Ülkenin en önemli müzesi konumunda bulunmakta ve içerisinde çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Ülkeye gelen kişilerin önemli bir bölümü bu müzeyi mutlaka ziyaret etmektedir. Bunların dışında Osmanlı’dan kalma cami, çeşme ve han tarzında yerlerin bazıları günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Söz konusu yapılar buraya gelen turistlerin büyük ilgisini görmektedir.