Kıbrıs Pegasus Uçak Bileti

Ülkemizin en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olan Pegasus ülke içinde çok sayıda noktaya seferler düzenlediği gibi yavru vatan olarak bilinen Kıbrıs içerisindeki kentlere de seferler düzenlemekte ve insanlar bu seferlere ait uçak bileti ile farklı noktalardan buraya gelebilmenin kolaylığını yaşamaktadır. Kıbrıs içerisinde yer alan Lefkoşa kentine İstanbul ve Ankara gibi kentlerden direkt seferler yapılırken bunların bir kısmı da Pegasus tarafından gerçekleştirilmekte olduğundan insanlar farklı hava yolu seçenekleri içerisinde kendilerine en uygun olana ait uçak biletini almak suretiyle seyahatlerini yapmaktadır. Dönemsel olarak yapılan kampanyalar sayesinde insanlar Kıbrıs’a giderken normale göre daha az ödeme yapmak durumunda kalmakta ve bu da ciddi bir avantaj olarak dikkat çekmektedir.

Kıbrıs gitmek isteyen kişiler için Pegasus tarafından haftanın her günü İstanbul’dan direkt seferler yapılmakta ve insanlar ortalama 145 TL’den başlayan fiyatlarla bilet alabilmektedir. Aynı şekilde Ankara’dan da seferler yapılmakta ve yine benzer fiyatların ödenmesi gerekmektedir. Bunların dışındaki kentlerden yapılan yolculuklar ise aktarmalı olup aktarma merkezi olarak bu iki kentten bir tanesi kullanılmaktadır. Aktarmasız olarak yapılan yolculuklarda Ankara’dan Kıbrıs’a gitmek 1 saat 15 dakika sürerken İstanbul’dan gitmek ise 1 saat 45 dakika sürmektedir. Aktarmalı olanlarda ise bekleme süresine bağlı olarak yolculuğun toplam zamanı 5 saati bulabilmekte ve bazı durumlarda daha da geçebilmektedir.

kibrispegasusucakbileti.jpg (480×360)

Pegasus Kıbrıs Uçak bileti içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmakta ve bunların bir kısmı Kuzey bölümde yer alırken diğer kısmı ise Güney’de yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Gavur Taşı turistlerin çok büyük ilgisini çekmektedir. Akdeniz’in ortasında yer alan bu bölgede denize girmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda bölgede yer alan güzellikler insanların fazlasıyla ilgisini çekmektedir. Bundan dolayı da buraya gelen turist sayısı oldukça fazla olmaktadır. Kıbrıs sahillerinde çok sayıda plaj bulunmakta ve buralardan Akdeniz’in temiz sularına girilebilmektedir. Nissi Plajı da bunlardan bir tanesi olup diğerlerine göre daha fazla tercih edilmektedir. Burada aynı zamanda çok sayıda otel de bulunmakta ve insanlar burada konaklamada yapabilmektedir.