Antalya Pegasus Uçak Bileti

Akdeniz Bölgesinin en fazla turist alan kenti olan Antalya içerisinde yer alan havalimanına ülkemizin farklı noktalarından yapılan seferlerin bir kısmı Pegasus tarafından gerçekleştirilmekte olup insanlar uçak bileti alarak uzak noktalardan buraya çok kısa sürede gelme imkanını elde etmekte ve bu sayede ciddi bir zaman tasarrufu sağlanmaktadır. Antalya’ya her yıl gerek ülke içinden gerekse de ülke dışından milyonlarca turist gelmekte ve bunların önemli bir kısmı uçakları tercih ettiği için Pegasus çok önemli bir görevi üstlenmektedir. Ülkemizin en önemli kentlerinden buraya aktarmasız seferler yapılırken diğer kentlerden ise buraya aktarmalı seferler yapılmaktadır. Ülke dışından ise özellikle Almanya’nın sınırlı sayıdaki şehrinden buraya doğrudan uçuşlar yapılmasına rağmen diğer kentlerinden ise İstanbul üzerinden aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır.

Ülkemizin en kalabalık kenti olan İstanbul’dan buraya gün içinde ortalama 14 defa uçaklar yolcu taşıması yapmakta ve bu sayede insanlar istedikleri saatte seyahat edebilme imkanını yakalamaktadır. İstanbul dünya hava yolu trafiğinin önemli merkezlerinden bir tanesi olduğundan dolayı buradan aktarmalı olarak da Antalya’ya seferler yapılmaktadır. İki kent arasında yapılan direkt seferlere ait uçak biletlerinin fiyatları 61 TL gibi bir rakamdan başlamakta ve söz konusu rakam kademeli olarak artmaktadır. Yolculuğu toplam süresi 1 saat 20 dakika sürmekte ve insanlar bu sayede yolculukta çok fazla yorulmamaktadır. Ülkemizin diğer önemli kentlerinden ise bu kadar fazla olmasa da yine çok sayılabilecek uçuşlar yapılmakta ve insanlar bunlar ile ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Avrupa’nın en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Antalya içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Tarih boyunca burada farklı medeniyetler yer almış ve buna bağlı olarak kentin farklı noktalarında tarihi yapılar yer almaktadır. Fakat buraya gelen turistlerin önceliği buradaki kumsallardır. Şehrin kıyı şeridinde çok sayıda plaj bulunmakta ve turistler buradan güneşlenmek ve denize girmek için buraya gelmektedir. Buna bağlı olarak da şehrin muhtelif yerlerinde çok sayıda otel bulunmaktadır. Bu oteller yaz aylarında tamamen dolmakta ve yabancı turistler burada uzun bir tatil yapmaktadır.