Ankara Pegasus Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti olan Ankara içerisinde yer alan Esenboğa Havalimanına ülkenin birçok noktasından seferler yapılırken bunların bir kısmı Pegasus tarafından gerçekleştirilmekte ve insanlar bu hava yolu şirketine ait uçak bileti ile farklı noktalardan Ankara’ya kısa sürede gelebilmektedir. Ülkemizin en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olarak gösterilen Pegasus ile Ankara’ya gitmek isteyenler için firma tarafından çok sayıda sefer düzenlenmekte ve insanlar bu seferler sayesinde büyük kolaylık yaşayarak istediği zaman diliminde Ankara’ya gelme fırsatını yakalamaktadır. Hava yolu şirketi tarafından yapılan seferlerin bir kısmı aktarmalı iken önemli bir kısmı ise aktarmasızdır. Bu durum insanların aktarma merkezlerinden zaman kaybetmesini önleme açısından son derece önemlidir.

Pegasus ile Ankara’ya gelmek isteyen kişiler için başta İstanbul olmak üzere ülkenin farklı noktalarından olduğu gibi ülke dışındaki bazı noktalardan da seferler yapılmaktadır. Özellikle Almanya’nın bazı kentlerinden yapılan Pegasus Ankara uçak biletlerinden dolayı insanlar ciddi bir kolaylık yaşamaktadır. İstanbul ile başkent arasında gün içinde çok sayıda sefer yapılmakta olup bunlara ait biletlerin fiyatları 76 TL’den başlamaktadır. Zaman zaman bu rakam daha da düşmekte ve insanlar çok daha uygun fiyata seyahat edebilme fırsatını yakalamaktadır. Yolculuk ise toplamda 1 saat 15 dakika sürmektedir. İzmir ve Antalya’dan yapılan seferlerde de benzer durum söz konusu iken talep ve mesafenin artmasına bağlı olarak fiyatlarda da bir miktar artış yaşanmaktadır.

pegasusankaraucakbileti.jpg (728×310)

Ülkemizin başkenti içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmakta ve bundan dolayı buraya her yıl çok sayıda turist gelmektedir. Ankara Gezilecek yerlerin sayısının çok olmasının dışında bürokratik işlemlerin buradan yapılıyor olması da kente dışarıdan gelen insan sayısını artırmaktadır. Tarihi yapıların sayısı çok fazla olmasa da olanlar insanların ilgisini çekmekte ve kente gelen kişiler zaman bulursa bunları mutlaka ziyaret etmektedir. Söz konusu yerlerden bir tanesi olan Ankara Kalesi, yıllar önce inşa edilmiş olmasına rağmen hala ayakta durmakta ve insanları ziyaretine açık konumda bulunmaktadır. Bunun dışında kentin en önemli yerlerinden bir tanesi olan Anıtkabir yıl içinde çok sayıda insanı konuk etmektedir.